Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :: (63) 262 63 42

Oferujemy wykonanie oryginalnego, nieszablonowego i przejrzystego składu DTP wszelkich publikacji książkowych. Zależy nam na tym, aby realizowane projekty miały niepowtarzalny charakter, który będzie wyrózniał daną publikację na tle innych.
Proponujemy całościową obsługę w zakresie poprawnego przygotowania materiałów, zarówno w niewielkich jak i bardziej rozbudowanych formach.

 

Skład DTP w przypadku książek dotyczy przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej). Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do edytorów całości tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają indywidualnej obróbce, a na tekst jest nanoszona korekta. Dalej odbywa się głowna część procesu, czyli łamanie w specjalistycznym programie Adobe InDesign stron publikacji z tych wszystkich elementów gotowego projektu. Oznacza to w praktyce nic innego jak nadanie odpowiedniego formatu publikacji, ustalenie projektu okładki, jak również całego układu tekstu, stosowanej kolorystyki, kroju czcionki czy interlini. Wspomniane elementy rzadzą się konkretnymi prawami. Dobór tych parametrów nie jest przypadkowy, musi odpowiadać zadaniu, jakie ma spełniać tekst. Nieodpowiednia czcionka może spowodować szybkie męczenie oczu, czytającemu litery będą zlewały się w jedną plamę, znów właściwy skład spowoduje, że kontakt z książką będzie przyjemnością, a "książkożerca" nawet nie zauważy, kiedy przeczyta ją całą.

 

Samo łamanie to nie wszystko. Skład DTP kończy się zwykle impozycją, czyli utworzeniem właściwych plików dla konkretnych maszyn drukujacych. Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych w postaci wykonawczego pliku drukarskiego PDF.

 

Porządny wydawca wie z doświadczenia, że na pozytywną recepcję każdej książki składa się szereg czynników, a wśród nich odpowiedni dla charakteru publikacji dobry skład. Wygląd publikacji, jej czytelność w dużym stopniu decyduje o funkcjonalności finalnego produktu, a w konsekwencji istocie świadczy także o samym wydawcy i autorze. Warto pamiętać, że inwestycja w profesjonalny skład książki zdecydowanie się opłaca.

 

Wycena wykonania składu dokonywana jest indywidualnie, na podstawie pracy własnej Presilo i ogółu materiałów, ilości treści, zdjęć, grafik, złożoności i wielkości projektu.